Притвор за 33 годишен битолчанец, во куќата му нашле половина килограм марихуана

Септември 21, 2023
https://www.facebook.com/messenger_media?attachment_id=7105033959507092&message_id=mid.%24cAABa-GiY10SQ5_qeOmKtrUN9ovkf&thread_id=1282510742&locale=mk_MK

На 20.09.2023 во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Г.Д.(33) од Битола.

Нема достапен опис.

При претрес во неговиот дом, Ул „ 24“ во Битола извршен со наредба од Основен суд Битола, биле пронајдени и одземени три ќеси или околу половина килограм марихуана. Лицето било приведено во полициска станица Битола, по што било предадено на судија на претходна постапка, кој му определил мерка притвор, информацијата ја соопшти Сања Стаматова портпарол на СВР Битола  .

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани