Планинарското друштво на ЈКП Водовод со низа активности го чествува 4 Ноември

Ноември 03, 2023

По повод 4 Ноември, Планинарското друштво на ЈКП Водовод организира настани со кои ќе го обележи празникот, а воедно и ќе се афирмира како друштво. Во таа насока ги презема следните активности:

-На 5 ноември во 10 часот поаѓање за Смолево и манастирот Свети Атанасиј.

-На 6 ноември крводарителска акција на која се поканети сите вработени во претпријатието

-На 11 ноември работна акција, чистење и уредување на дворот на ЈКП Водовод, на која исто така се очекува учество да земат сите вработени.

Планинарското друштво на ЈКП Водовод на сите битолчни им го честита Денот на ослободувањето.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани