(ФОТО и ВИДЕО)Бура од емоции предизвика настапот на Камерниот оркестар, хорот БитВокс и солисти на свечената академија за Денот на ослободувањето на градот

Ноември 04, 2023

 

Бура од емоции  предизвика настапот на Камерниот орекстера, хорот БитВокс и солисти на свечената академија во Центарот за култура во Битола по повод Денот на ослободувањето на градот, 4 Ноември.

Хорот исполнувајќи ја песната „Stand up“ од филмскиот мјузикл „Хариет“, се упати на сцената движејќи се по скалите, меѓу публиката. Хористите се придружија на Камерниот оркестар и солистите и заедно со исклучителен настап направија прекрасна атмосфера. 

Градоначалникот Тони Коњановски, концертот го најави како подарок за роденденот на градот.

Апла.мк со видео и фото  ви  пренесува дел од оваа свечена атмосфера во Центарот за култруа. 

 

тамара1

тамара5

тамара3

377200975 1656372361551187 349368179178192924 n

371096417 884686279775139 8848076655262863934 n

370302251 708054110885183 217175130638195366 n

 Текст:Емилија Мисирлиевски

Фото и видео: Жанета Здравковска

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани