Побеле Пелистер, а Битола попладнево ја зафати силен ветер

Ноември 05, 2023
фото:  Николче Чкламовски фото: Николче Чкламовски

Фотографии и видео со првиот снег на Пелистер годинава,   на својот ФБ профил сподели битолчанецот Николче Чкламовски, кој  по 149 пат денеска се искачи со велосипед на Антена. Во намера не го спречи ниту снегот.

 

 
 
Инаку Битола попладенво ја зафати силен ветера чија брзина надминува и  70 км на час. 
 
Метеоролозите најавуваат дека  утре и во вторник ќе биде наутро свежо, а преку денот со сончеви периоди и релативно топло за овој дел од годината Во среда ќе преовладува облачно проследена со слаб до умерен дожд. Потоа до крајот на работната недела температурите ќе бидат пониски за 2 до 5 степени во однос на почетокот на неделата.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани