Двајца битолчани на 21 и 30 годишна возраст фатени за дилање дрога

Ноември 23, 2023

На 22.11.2023, полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола го  лишиле од слобода А.А(30) од Битола. При претрес во неговиот дом, извршен со наредба од Основен суд Битола, биле пронајдени предмети во врска со кривичното дело по член 215  од Кривичниот законик.

На 22.11.2023, полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола  го  лишиле од слобода С.С.(21) од Битола. При претрес во неговиот дом, извршен со наредба од Основен суд Битола, биле пронајдени предмети во врска со кривичното дело по член 215  од Кривичниот законик.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани