2win800x200

130 санкции за сообраќајни прекршоци викендот на територија на СВР Битола

Декември 18, 2023
 
Секторот за внатрешни работи Битола во текот на викендот(15/16/17.12.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на СВР Битола санкционирани се 130 возачи, меѓу кои 48 мерки за возење повеќе од дозволената брзина ,10 мерки за возење без возачка дозвола,37 санкции за непрописно престигнување...
 
-Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, апелираат од СВР Битола
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани