2win800x200

Битолската полиција привеле три млади лица за дрога

Февруари 03, 2024
архива архива

На 02.02.2024 во 18.30 часот на ул.„Паца Ванчова" во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода П.Ж.(18), Ф.П.(20) и Б.К.(18), сите од Битола. При преглед кај нив, кај П.Ж. била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на настанот ќе следува соодветен поднесок.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани