2win800x200

Летното сметање на времето започнува на 31 март

Март 21, 2024

Летното сметање на времето започнува оваа година на 31 март во два часот по полноќ, односно ноќта од сабота 30 март кон недела 31 март стрелката ќе се помести од 2 часот наутро на 3 часот.

Тоа значи дека денот станува подолг, а таа ноќ спиеме еден час помалку.

 

 

Објавено од А.Б

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани