2win800x200

Земјотрес во близина на Корча ја стресе Битола

Јуни 29, 2019

Во 15 часот и 1 минута земјотрес е почувствуван во Битола со интензитет на  тресење. Земјотресот е со епицентар на 17 километри кујжно од Корча Албанија, односно 128 километри југоисточно од Тирана и е со магнитуда од 4, 7 степени. Земјотресот бил на длабочина од 2 километри. Битолчани кои живеат во колективните згради го почувствуваат земјотресот , особено оние на погорните катови.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани