Ред се чека за тобоганите во новиот детски парк

Ноември 15, 2019

Ред се чека за тобоганите  во паркот за деца и лица со посебни потреби во Градскиот парк во Битола. Иако паркот се уште не е официјално промовиран сепак од најмали до тинејџери уживаат во забавата. Така беше и денеска претпладне. Новото катче за забава и рекреативни активности се реализира со средства од Министерството за локална самоуправа, заедно со Швајцарската развојна агенција, а по предлог  на Пелагонискиот плански регион.

76717451 740648709737843 362732880322887680 n

75588150 2547680612131749 6411425779585908736 n

76619856 503276583598482 4094836598988865536 n

А.Б

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани