2win800x200

Населбата Карпош доби детски парк, во подготовка се уште два нови, информираат од Општина Битола

Септември 19, 2023

На голема радост на најмладите, во општина Битола, се работи на создавање нови детски катчиња за игра и рекреација. Завршени се работните активности во населбата Карпош, веќе се работи на новиот парк кај ОУ Климент Охридски, а идната недела планирано е да започне уредувањето на детскиот парк и во Долно Оризари. 

Проектот во вредност од 4.600.000 денари го реализира Центарот за развој на Пелагонискиот плански регион, со средства обезбедени од Бирото за рамномерен регионален развој.

slika2

 380415247 346151151101106 2525557566317591537 n

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани