Webp.net gifmaker

Ристенка Алтипармаковска од ДОМ, кандидат за пратеник

Март 14, 2020

Актуелната советничка од ДОМ во битолскиот Совет, Ристенка Алтипармаковска, се најде на листата со кандидати за пратеници од страна на коалиционите партнери на СДСМ. Таа е на 17 место на листата и е четврт кандидат од Битола кој се најде на кандидатската листа на СДСМ и коалицијата во 5 изборна единица. ДОМ на претстојните предвремени парламентарни избори ќе настапи во коалиција со СДСМ.

Ж.З.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани