Webp.net gifmaker

Битолскиот Завод и музеј од утре затворен за посетители

Март 13, 2020
Фотографијата е позајмена од интернет страницата на Завод и музеј-Битола Фотографијата е позајмена од интернет страницата на Завод и музеј-Битола

Националната установа Завод и музеј Битола од утре нема да прима посетители. На својата интерент страница од Установата објавија дека согласно препораките и мерките за заштита и превенција од Ковид-19 вирусот, од утре ќе бидат затворени за посетители. Не е посочено до кога ќе трае забраната, но Музејот е една од најпосетените локации во Битола од страна на туристите, посебно на оние кои доаѓаат од Турција.

Ж.З.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани