Webp.net gifmaker

Известување-Утре дел од центарот на Битола ќе има прекин на водоснабдувањето

Ноември 02, 2020

 

ИЗВЕСТУВАЊЕ!
Заради реконструкција и изведба на градежни работи, промена на стара водоводна мрежа, на ден (вторник) 03.11. 2020 година на потегот од улиците „Ленинива“, комплексот Стара Болница, Хотел Епинал, Домот на Културата до семафорите на ул. 4-ти ноември, од 09 до 15 часот ќе има прекин на водоснабдувањето.
Исто така прекин на водоснабдувањето ќе има на истиот потег и во деновите (среда, четврток и петок) 04,05,06 - 11. 2020 година од 09 до 15 часот, а сообраќајот ќе биде во прекин од улица „Ленинова“(комитет на СДСМ Битола) до семафорите кај „Гроздот“ на улицата „Никола Тесла“.
 
 
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани