2win800x200

Следува период на многу топло време со натпросечни температури

Јуни 22, 2021

 

Времето во следните денови: Во следните денови под влијание на топла воздушна маса од југ времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. На повеќе места температурите ќе бидат над 35 степени, а најтопло ќе биде во четврток и петок кога на места ќе го надминуваат и 40-тиот степен.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани