2win800x200

"Бродвеј во Битола"- нов концерт на Камерниот оркестар

Април 15, 2018
Камерниот оркестар на Битола најавува уште еден спектакуларен настан со наслов "Broadway во Битола", кој ќе се одржи на 22 април.
 
Најубавите мјузикли како: "Hair", "Moulin Rouge", "Cabaret", "West side story", "Phantom of the Opera", "Beauty and the Beast", "Dreamgirls" и многу други, во изведба на Наде Талевска, Елена Петреска, Игор Узунов, Марија Груевска, Ана Гаштарова и танцовиот спортски клуб "Step Up".
 
Влезници во претпродажба од 18.04 од 10:00 до 20:00 часот, на билетарата на Центарот за култура по цена од 200 ден.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани