2win800x200

Магични фотографии на Иванчо Тошевски од бајката на Андерсен во Офицерскиот дом

Декември 29, 2022

На магичен начин со фотоапарат битолчанецот Иванчо Тошевски ја „улови“ атмосферата од мултимедијалниот спактакл во Офицерскиот дом во Битола, инспириран од „Снежната кралица„ на Ханс Христијан Андерсен.

„Зимската приказна е повеќе од магична“ напиша Тошевски, а неговите фотографии го потврдуваат токму тоа.

Спектаклот го подготви креативен тим воден од сценографот Валентин Светозарев и претствува неверојатно визуелно уживање испреплетено со филмски амбиент на фасадите на Офицерски, ЗД мапинг, музика компонирана специјално за овој проект и настап на професионални и актери аматери.

Битолчани ова ретко уживање можат да го проследат до 31 декември во Офицерскиот дом од 19 часот.

320173514 5545996225499293 6750889378732046468 n

322479648 1328716984584938 2268446749075890052 n

321992440 1207254209874782 2303564080350792273 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани