2win800x200

Пу ј’зк за несовесните возачи - Да се суредат и испуштените кабли

Април 05, 2024

Несовесни возачи продолжуваат да паркираат  каде ќе стигнат, а така е и денеска во центарот на  Битола кај подвозникот кај Безистенот. На местото каде се отстранети времените објекти низ градот се паркираат возила и несовесните возачи просторот го претвораат во див паркинг. Во исто  време го попречуваат минувањето на пешаците и го затвораат пристапот до дуќаните. Битолчани бараат поголема ажурност од сообраќајната полиција и ЈП Паркинзи. 

На овие места висат и кабли, од струја и од кабловски оператори што исто така предизвикуваат опасност за минувачите. 

фото А.Б 

434984083 933516354929375 1537640240092691654 n

ново

 

А.Б  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани