2win800x200

Битолчанката Мери Тошевска може да се исправи на нозе, потребни и се пари за операција во Турција

Декември 30, 2018

 Битолчанката Мери Тошевска (35) која е неподвижна и врзана за инвалидска количка, не боледува од мултиплекс склероза, болест што првично и беше дијагностицирана, туку најверојатно станува збор за поврди на  р’бетот.

Ваков одговор добила Мери од Турција по направената магнетна резонанца на глава и р’бет, по што добила повик од болница во Едрене за целосно испитување и изведување хируршки зафат, кој би можел да и помогне за повтроно да застане на нозе и да функционира самостојно и без помагала.

IMG ba8311288ca3c1c148c9bc688a3537a9 V

За оваа операција на Мери Тошевска и се потребни 10.000 евра.

Семејството испрати апел за помош до сите оне кои можат и сакаат да донираат средства,а во тек е и процедура за добивање броеви од мобилните оператори со цел да се соберат потребните пари.

Во прилог се денарската и девизната сметка на  Мери Тошевска

-Денарска Сметка
Мери Тошевска
210700000644798А
НЛБ Банка АД Скопје


-Девизна Сметка
Meri Tosevska
Ul.Partizanska Br.55/4-1, Bitola
IBAN Code MK07210501725644502
NLB BANKA AD SKOPJE
Majka Tereza Br.1
MAKEDONIJA
SWIFT TUTNMK22

  Апла.мк во февруари оваа година прв ја објави приказната за Мери Тошевска од Битола и голготите низ кои таа минува поради болеста. Да се потсетиме уште еднаш на оваа животна приказна.

http://apla.mk/index.php/krfica/item/683-majka-so-multipleks-skleroza-od-bitola-cheka-stan-od-drzhavata-za-da-mozhe-da-zhivee-zaedno-so-sinot

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани