2win800x200

Прво полагање за возачки испит на новиот полигон во Битола

Декември 31, 2018

Од денеска започнува со работа новиот полигон за полагање на практичниот дел од возачкиот испит во Битола. По 5 годишен застој, откако МВР го забрани полигонот на паркингот пред спортската сала поради тоа што не ги исполнуваше стандардите, Битола доби нов полигон.

Се наоѓа на излезот од Битола, кај населбата Горно Оризари..

Денеска првите кандидати за возачи го полагаа практичниот дел за возачки испит.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани