2win800x200

обновено: Се гласа во Новаци и Могила

Октомври 29, 2017

 Во Могила своето право на глас до 17 часот го освариле 49,30 проценти од 5554 запишани избирачи. Сите 23 избирачки места утрово во општина Могила беа навреме отворени.

apla foto2

Во општина Новаци излезноста до17  часот е 63,03  проценти од 3079 запишани гласачи во избирачкиот список кои гласаат на 24 избирачки места.

apla novaci

Од Општинската изборна комисија во Новаци велат дека досега не се регистрирани изборни нерегуларности, а гласањето се одвива без проблеми

-На време беа отворени сите избирачки места на целата територија на општина Новаци. Досега гласањето оди во најдобар ред, немаме никави проблем, изјави Стевче Стефановски, претседател на ОИК Новаци.

Во општина Могила и Новаци, вчера вкупно гласале 17 болни и немоќни лица.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани