2win800x200

Голема полициска акција во Могила, пронајдени предмети од тешки кражби

Октомври 19, 2023

Апла неофицијално дознава дека во тек е голема полициска акција на криминалистичката полиција на СВР Битола на подрачјето на Могила каде се пронајдени многу предмети кои се предмет на извршени тешки кражби,  се вршат претреси во повеќе куќи и објекти, приведени се повеќе лица .

Повеќе детали се очекуваат во текот на утрешниот ден...
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани