2win800x200

Поплава во дворот на техничкото училиште

Октомври 29, 2017

Река вода се слева во дворот и по скалите во средното техничко општинско училиште „Ѓорѓи Наумов“ во Битола, најверојатно заради пукната водоводна цевка.

техничко1
Активисти од здружението „За нас се работи“ кои ја забележаа поплавата во училишниот двор, испратија фотографии до Апла.мк и велат дека за дефектот веќе ги известиле во ЈП „Водовод“-Битола. Се очекува нивна екипа да го санира дефектот.

thumbnail

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани