2win800x200

Екипите на Водовод се на терен и интервенираат за расчистување на улиците

Јули 05, 2023

Невремето кое попладнево го зафати регионот, предизвика поплавување на дел од улиците во градот, а ЈКП "Водовод" информираат дека  нивните екипи  се на терен и   интервенираат со цела  оператива и механизација, за расчистување на улиците и тротоарите.

Истовремено екипите се координираа и со другите ЈП од Општина Битола со цел побрзо нормализирање на сообраќајот.
По иницијатива на градоначалникот на општина Битола е свикан општинскиот кризен штаб за справување со штетите од невремето.
 
FB IMG 1688588722253
 
FB IMG 1688588729980
 
FB IMG 1688588736460
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани