Фатени дрвокрадци од Крушево кои „оперирале“ во Демирхисарско

Октомври 04, 2019

Шумската полиција од Демир Хисар при организирана акција заедно со шумочуварската служба од Национални шуми „Бигла“-Демир Хисар затекнаа на лице место четири лица од Крушево при дива сеча на дрва. Дрвокрадците  подолг период „оперирале“ низ демирхисарските шуми и биле следени од шумската полиција, дознава Апла.мк. 

Во успешно спроведената акција одземени се десет метри дабови огревни дрва, товарно моторно возило и фалсификуван импровизиран жиг за жигосување на дрва. За сторителите поднесени се соодветни пријави.дрва 2

дрва 3

дрва 4

дрва 5

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани