2win800x200

Назад ни била зимата

Март 22, 2018

Снежен старт на пролетта или како што некои напишаа на фејсбук „Дедо Мраз ја заборави Баба Марта“ и „цела зима пролет, а сега цела пролет зима“. Битола под снежна покривка од пет сантиметри и температура до нула степени. Снег и на Пелистер, а од утре продолжува ски сезоната на „Копанки“. .

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани