Во два часот по полноќ ја нападнал дома, одзел акумулатор и побегнал

Декември 29, 2020

61-годишната битолчанка М.П.вчера пријавила во СВР Битола дека пред два дена во 2,30 часот по полноќ била физички нападната во нејзиниот дом. Лицето кое ја нападнало одзело акумулатор од нејзиниот дом, по што побегнало во непознат правец. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани