Полицијата од битолчанец одзеде речиси 7000 петарди

Декември 29, 2020
 Полициски Службеници од Одделението за крим полиција - отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Битола, заедно со Полициски Службеници од Полицискаа Станица од општа надлежност Битола,  од лицето Н.Ш(57)од Битола со потврда за привремено одземени предмети се одземени вкупно 6939 парчиња разни видови петарди и пиротехнички средства.
 
Истиот е лишен од слобода и по целосно документирање на настанот следува соодветна пријава.
 
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани