2win800x200

Разбојници нападнале вработен во поштата кај Железничката, но не успеале да го земат прометот

Април 15, 2021

Две лице со закани  се обиделе да го одземат дневниот  промет од вработениот во Поштата во близина на Железничката станица, при пто и физички го нападнале но не успеале во намерата. Од битолската полиција информаираат дека настанот се случил на вчера утро. 

-На 14.04 во 09.10 часот во СВР Битола било пријавено дека во експозитура на „Пошта на Северна Македонија“ на ул.„Македонска фаланга“ во Битола две лица со закана кон вработениот се обиделе да ги одземат парите од дневниот промет, при што и физички го нападнале, но не успеале во намерата. Се работи на расчистување на случајот, информираат од СВР Битола

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани