Шумската полиција фати дрвокрадци кај Браненица

Јули 10, 2021

Вчера во попладневните часови, по претходно добиени оперативни сознанија, битолската Шумска полиција на мв. Браненица затекна лица кои вршат бесправна сеча на огревни дрва.

Од страна на Шумската полиција одземени се две моторни пили, а за сторителите покрај соодветни пријави за бесправна сеча ќе бидат поднесени и пријави за забрана за движење во шума.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани