Во акција на Шумската полиција разбиена поголема група дрвокрадци

Јули 18, 2021

Ноќта помеѓу 17 и 18 јули кај местото Беловодица во заедничка координирана акција на прилепската и крушевската шумска полиција разбиена е поголема група на дрвокрадци, при што одземено е едно  комбе со кое се превезувале нелегални дабови огревни дрва во количина од 5 м3. 

Против сторителите ќе бидат поднесени соодветни пријави. Од Шумската полиција најавуваат засилени контроли.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани