2win800x200

Додека се возеле, во автомобилот му удрил залутан куршум

Август 30, 2021

На 29.08.2021 во СВР Битола, 47-годишен маж од Битола пријавил дека околу 20.40 часот, додека бил во патничко возило „рено меган“ со битолски регистарски ознаки на ул.„Димче Лахчански“ во Битола со уште едно лице, залутано зрно од оружје удрило во предното ветробранско стакло. Увид извршила увидна екипа на СВР Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани