Webp.net gifmaker

Времето утре: Облачно, со пороен дожд попладне

Јуни 16, 2020

Времето утре, 17 јуни, ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а во југозападните делови повремено засилен ветер од западен и северозападен правец. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. 

Температурата во Битола до 27 степени

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани