Webp.net gifmaker

Во Болницата во Битола уште 20 слободни кревети, а состојбата со кадарот е добра, рече Филипче

Јуни 17, 2020

Во болницата во Битола хопситализирани се 29 пациенти. Работевме на реорганизација и планирање на капацитетите на сите болници поради наплив на пациенти. Увод е направен во сите здравствени установи. Во Болницата во Битола во овој момент распллагаме со вкупно 20 слободни  кревети , а овоја капацитет со дополнителен број на кревбети може да се надополне од другите одделенија. Во оваа болница состојбата со кадарот е добра и не недостасува дури и ако се активираат поголем број на кревети“, рече министерот за здравство Венко Филипче.  

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани