2win800x200

ЈКП “Водовод“ Битола: поради дефект со прекинато водоснабдување во населбата “Недопирливи“

Јуни 28, 2022

ЈКП “Водовод“ Битола ги известува граѓаните дека во текот на денешниот ден 28 јуни 2022 (вторник), поради дефект на водоводната мрежа на ул. “Сотир Брбевски“, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од населба “Недопирливи“ во Битола.

Прекинот ќе трае до завршување со санацијата на дефектот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани