2win800x200

Превентивни активности на СВР Битола- Безбеден град, безбедна заедница

Јануари 27, 2023
 
СВР Битола на подрачјето на Битола започна со реализација на нова превентивна кампања насловена како – “Безбеден град, безбедна заедница“.
 
Во рамки на оваа кампања  полициски службеници од криминалистичката полиција од Полициската станица од општа надлежност Битола, од сообраќајната полиција и полициски службеници од отсекот за превенција при СВР Битола на средби со граѓаните во урбаните и месни заедници на подрачјето на Битола, во  непосредна комуникација со нив  споделуваат практични совети и искуства, кои ќе помогнат за уште поголема безбедност во градот.
 
received 1344875422936516
 
received 1296894410867371
 
received 2428119470688909
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани