2win800x200

Четворица млади битолчани фатени со дрога на улица „Христијан Тодоровски Карпош“

Јануари 31, 2023

На 30.01.2023 на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“ во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола ги лишиле  од слобода А.Ј.(25), В.Т.(24), М.Т.(25) и К.Џ.(21), сите од Битола, затоа што кај нив била пронајдена и одземена е марихуана. По документирање на случајот, против нив ќе следува соодветен поднесок.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани