Изложба на Петар Ставрев по повод 75 години Национален парк Пелистер

Ноември 29, 2023

Во четврток, на 30.11.2023 година, во 12 часот познатиот  битолски  фотограф Петар Ставрев во Фоајето на Центарот  за култура во Битола ќе отвори изложба „Убавините на Пелистер“ по повод 75 годишнината од прогласувањето на Пелистер за национален парк. .

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани