2win800x200

Половина Битола петнаесетина минути остана без струја

Септември 25, 2019

Половина  Битола вечерва петнаесетина минути остана без струја.

Поради дефект во мрежата од 21 часот електрична енергија немаа жителите на улица Илинденска, двата Баира, Ушици, Стрелиште, Оризари и околните населени места, информираат од ЕВН. 

Жителите од овие улици струја добија околу 21 часот и 15 минути
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани