2win800x200

„Малиот Монмартр“ ја посла со уметност и пријателство Старата битолска чаршија

Мај 29, 2018

Во попладневните часови Старата битолска чаршија наликува на галерија  во под ведро небо,  каде младите ликовни творци од целиот свет, учесници на годинешното 37 издание на „Малиот битолски Монмартр“, ги изложија своите дела што ги направија во изминатите пет дена. Годинава на „Монмартр“ дојдоа преку стотина млади уметници од целиот свет. Од десетиците ликовни творби кои се создадоа на „Монмартр“, жирито ќе ги избере најдобрите, односно бисерите на годинешната  ликовна колонија.. 33988258 391571857992853 7334855821378977792 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани