2win800x200

Екипите на Нискоградба интервенираат на дефект на мрежата што се појави на улицата Партизанска над Веро

Август 01, 2022
 Екипите на КЈП Нискоградба од утринските часови се на терен за отстранување на дефектот кој се јави викендов на фекалната канализација на ул. Партизанска кај Веро.
 
Извршено е и снимање со камера на трасата и до  крајот на денот ќе се изврши интервенција на канализацијата со специјализирано возило за таа намена.
      
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани