2win800x200

Полна сала на едукативната трибина на СДСМ во Битола на која учествуваше и Венко Филипче

Ноември 29, 2023
Фото СДСМ Фото СДСМ

Голем интерес предизвика едукативната трибина што во Битола ја организира СДСМ посветена на превенција на машкото и женското здравје, на која меѓу говорниците беше и екс министерот за здравство Венко Филипче. Големата сала во Центарот за култура беше полна. Трибината беше дел од караванот „Не чекај превенирај“ на која модератор беше спец. д-р. Елизабета Ивановска. Говорници покрај спец. неврохирург - проф. д-р Филипче, кој доби голем аплауз од присутните беа и спец. уролог проф. д-р. Сашо Дохчев, спец. д-р. Елизабета Чипуровска, суб. спец. трауматолог проф. д-р. Христијан Костов, проф. д-р. Гордана Антулевска-Белчевска и асс. д-р Маја Манолева, заменик министерка за здравство.

406523153 902234637934696 4653413069579034577 n

406510067 902235527934607 6341895084839788979 n

406444571 902234651268028 4380343519986880111 n

406440005 902235087934651 6109050050681446373 n

405708830 902235377934622 2500629982829436094 n

406396793 902235654601261 8718980207334709860 n

406399220 902235297934630 7905378486861768638 n

405720362 902235551267938 4951901696384174644 n

406410386 902235134601313 7131905783961685830 n

ССССС

406456142 902234707934689 1798876929007137594 n

ССС44

406464102 902234477934712 6167478580930721987 n

406504785 902235107934649 3993338390109502950 n

406399597 902235617934598 3210764664326869737 n

406435936 902234554601371 1239923367981582104 n

ФОТО СДСМ 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани