2win800x200

Ако битолчанец вози BMW тогаш “може“ да паркира и на пешачка зона во Старата битолска чаршија

Април 03, 2024

Не се почитува правилото во Старата битолска чаршија да не се вози и да не се паркира со автомобили по заштитената зона во работно време. Возилата ги  уништиваат плочките поставени по сокаците во чаршијата. Така беше и денеска во Чаршија кога BMW беше поставено на почеток на пешачката зона. 

 

А.Блажевска  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани