2win800x200

Вандали уништиле детските реквизити на шеталиште

Јули 17, 2020

Вандали по којзнае кој пат дивееле на Градското шеталиште, а овој пат мета им биле детските реквизити наспроти Ќумурното игралиште кои се уништени и неупотребливи. 

FB IMG 1594974636751
 
Битолчани реагираат и бараат  надлежните да најдат начини да ги спречат ваквите појави, но и да ги откријат сторителите на овие вандализми
 
FB IMG 1594974682051
 
Некои сугерираат да се постават камери во овој дел од паркот, други да има 24 часовна чуварска служба, но и табли на кои ќе бидат испишани високи казни за сторителите
 
FB IMG 1594974630753
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани