Webp.net gifmaker

Петровска, Козаров, Стојчевски поднесоа кандидатури за градоначаник од СДСМ

Јули 05, 2021

Актуелната  градоначалничка Наташа Петровска, директорот на ЈП Водовод, Горан Козаров   и советникот Зоран Стојчевски до ИО на СДСМ поднесоа кандидатури за градоначаник од редовите на СДСМ

 Нивните кандидатури вечерва ги констатира Извршниот одбор на партијата, но дали има други евентуални кандидати кои сами се кандидирале до централата на СДСМ во Скопје ќе се знае утре.

Кандидатите за градоначаник на СДСМ имаа шанса кандидатурата да ја достават до општинската организација во Битола или да се самокандидираат до централата на СДСМ во  Скопје.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани