Од гаража украдени 17 куќишта од компјутери

Август 21, 2019
фото интернет фото интернет

СВР-Битола соопшти дека во текот на вчерашниот ден битолчанецот  Н.С. (61 г.) во СВР-Битола пријавил дека во ноќта меѓу 19 и 20. август непознат сторител извршил тешка кражба во негова гаража ул.„Ѓорѓи Зековски” во Битола.

Секторот за односи со јавност при СВР-Битола потврди дека според пријавеното, станува збор за тешка кражба во која сторителот одзел 17 куќишта од компјутери, графички картички и други составни делови од компјутери.

Извршен е увид и се преземаат мерки за расчистување на настанот, нагласуваа од СВР-Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани