Обљуба врз малолетно дете на битолски Баир

Октомври 25, 2019

На 24.10.2019 во 17.00 часот во СВР Битола, 33-годишна жена од Битола пријавила дека околу 16.00 часот кај населба Баир две малолетни лица извршиле обљуба врз нејзиниот малолетен син. За настанот биле известени Јавен обвинител, социјален работник и над детето бил извршен преглед. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани