Пожар на ридот кај обиколницата над Битола

Ноември 03, 2019

Пожар избувна вечерва под тунелот кај обиколницата над Битола, а по пријавата на апла.мк противпожарната единица веднаш излезе на терен и се уште интервенира на опожареното место.

Сепак, поради ветрот, огнот брзо се шири наоколу и ја отежнува работата на пожарникарите. Најверојатно, пламените јазици ја зафатија и ретката борова шума во овој дел над Битола
Редакција Апла
 
received 500988733818125
received 1259056440933100
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани