Шумската полиција фати дрвокрадци кои со пет шпедитери превезуваа огревно дрво

Септември 10, 2021

Во организирана акција на битолската Шумска полиција, кај местото викано Снегово, завчера во вечерните часови,  затекнати се повеќе лица кои со пет шпедитери превезуваа бесправно посечени огревни дрва.

 

Дрвата се одземени и предадени на ЈП Национални шуми ШПС Кајмакчалан Битола, а за сторителите се поднесени соодветни пријави.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани