Webp.net gifmaker

Оваа среда Саем на кариера во Фоајето на Центарот за култура во Битола

Ноември 25, 2019

САЕМ НА КАРИЕРА 4

 Сакате работа или обезбедено место за стручна пракса? 

Потребни Ви се техники да направите CV или мотивациско писмо или да се подготвите за солиден настап за интервју за работа?

Или пак имате идеја за бизнис, а потребни Ви се дополнителни информации или успешни луѓе кои ќе Ве мотивираат и инспирираат?
Дали сте брзорастечка компанија која сака на полесен начин да се брендира како посакуван работодавец и да најдете нов член на тимот помеѓу учесниците на само еден настан?

Тогаш на 27 ноември (среда) во Фоајето на Центар за култура Битола во 13.00 ч. учествувајте на САЕМ НА КАРИЕРА 4 во организација на Младински културен центар-Битола и Инфо клуб Битола, кои работат на полето на намалување на младинската невработеност, но уште повеќе на намалувањето на младинската миграција од Битола.

 Програмата вклучува:

 -Штандовска презентација на компании кои нудат повеќе од 90 слободни работни места

 -        Интерактивен едукативен корнер: Tips & Tricks за CV, мотивациско писмо и интервју за работа

-        Интерактивен инспиративен корнер за намалување на младинската миграција @sakamdaostanam

 

- Мотивациски говори

         Теодора Николовска – Основачка на маркетинг и консултантската компанија Вруток која работи на 4 континенти со реализирани повеќе од 60 проекти во последните 2 години.

            Тема: When the going gets tough, the tough gets going

        -  Ајлин Шеали, Оперативна Менаџерка, во Пазар3

             Тема: Патот до успехот - Желба за работа, посветеност и упорност

          -  Весна Атанасова – сопственичка на Хелен Дорон центарот во Битола, сопственичка на Образовен центар Атанасова за деца од прво до деветто одделение и Раководителка на филијала за Битола и Прилеп во Хоризонти каде во главно работи на поддршка и поддтикнување на жени микропретприемачи, припадници на социјално исклучени и маргинализирани групи, а со цел поддршка и развој на малите бизниси, креирање нови работни места и подобрување на квалитетот на живеење.

            Тема: Верувај во себе

          -  Димитар Митревски – еден од основачите на on line платформата Бинтерн. Платформа која ќе ги поврзи студентите со компаниите.

            Тема: Како од студент до претприемач?

Настанот е бесплатен!

За повеќе информации: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани